KORTNYTT

Nav bruker 120 IT-millioner

9. okt. 2008 - 15:00

Mandag denne uken undertegnet IT-tjenesteleverandøren Logica en rammeavtale med Nav.

Selskapet, som tidligere var kjent som WM-data, skal levere og betjene alt lokalt utstyr til etatens 460 kontorer og 17.000 sluttbrukere over hele Norge.

Rammeavtalen har en varighet på 4 år, og omfatter blant annet tynne klienter, stasjonære og bærbare pc-er, skrivere og skjermer. Partnere verdsetter avtalens verdi til 120 millioner kroner over denne perioden.

- Etableringen av Nav er en av de største og viktigste offentlige reformene i Norge, og leveransene vil være et viktig bidrag til å sikre en vellykket gjennomføring av denne, sier Geir Glømmi som leder infrastrukturavdelingen i Logica Norge, i en pressemelding.

Det samme selskapet ble i fjor valgt som etatens primære driftspartner over en femårs-periode. Den nye avtalen innebærer at partene fortsetter samarbeidet.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra