En heleid datter av Telenor meldte i går at teleselskapet skifter navn til Telway. Drøyt to timer senere kom kontrabeskjeden. Det dreide seg om en skrivefeil.
- Tittelen på e-posten er dessverre feil. Det er Telefonselskapet som skifter navn. Beklager feilen, skriver administrerende direktør Borgar Hestad.
Han forteller at de i lengre tid har arbeidet med å bytte navn på virksomheten som holder til i Drammen.
.png)

- Det nye navnet representerer en ny fase i selskapetshistorie og signaliserer på en god og tidsriktig måte at vi jobber innen telebransjen samt med distribusjon og logistikk, sier Hestad i en pressemelding.
Det opplyses samtidig at salgsdirektør i Telenor Norge, Eivind Brandser, overtar som selskapets nye leder fra månedsskiftet.
Telway er landets største distributør av bredbånds- og multimediaprodukter til internettoperatører, og ble opprinnelig stiftet i 1987 under navnet Telefonselskapet AS.
Foruten sluttbrukerutstyr til DSL, fiber, kabel-tv, mobilt bredbånd og IPTV, leverer de også logistikk og tekniske tjenester. Telenor er både eier og deres viktigste kunde.
Telway distribuerer hvert år nær 350.000 bredbåndsmodem. Økonomien i selskapet oppgis å være i god utvikling og alle nøkkeltallene peker i riktig retning.