Bedriftsteknologi

NetCom-tabbe til 40 millioner

Telenor Mobil satte i januar ned prisen på alle tekstmeldinger til én krone i den villfarelse at NetCom hadde redusert sine priser til 99 øre. Hvem som vant og tapte på NetCom-tabben kan jo diskuteres, men faktum er i hvert fall at Telenor fikk et forsprang på konkurrenten - en luke NetCom nå betaler 40 millioner kroner for å tette.

Øystein Kvistad
25. feb. 2000 - 12:12

Fra og med første april reduserer NetCom prisene på å sende en tekstmelding fra 1,50 kroner til 99 øre for alle kontantkunder, mens @Kontant-kundene får redusert prisen fra 99 øre til 89 øre per melding, opplyser NetCom i en pressemelding.

Alt i alt "koster" prisereduksjonen NetCom 40 millioner kroner, men prisreduksjonen vil erfaringsmessig føre til en pen økning i trafikkvolum, så det er ingen teleoperatør som blir liggende blødende tilbake etter prisfallet.

- Den ekstra lave prisen på @Kontant underbygger vår strategi om å gi kunder som kommuniserer med oss via Internett, lavere ringepriser og billigere tekst-meldinger, sier informasjonssjef Guri Wormdahl i pressemeldingen.

NetCom har hatt en økning i antallet tekstmeldinger fra null til 50 millioner fra første kvartal 1997 til siste kvartal 1999. I desember sendte hver NetCom-kunde i snitt bortimot én tekstmelding hver dag.

I fjerde kvartal 1999 utgjorde tekstmeldinger hele 9 prosent av NetComs omsetning.

Les mer om bakgrunnen for NetComs prisjustering i artikkelen "NetCom-tabbe gav billigere tekstmeldinger".

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra