RESULTATERFINANS

Nett-tipping på full fart inn

Norsk Tipping luker nå ut de siste feilene i nett-tipping. Så starter arbeidet med å få to millioner tippere over på nett.

23. aug. 2002 - 12:07

Siden lanseringen i mai har Norsk Tipping uten noen særlig markedsføring fått 25.000 nett-tippere. Med et smartkort og smartkortleser fyller brukene over penger fra nettbanken sin og kan spille uten å måtte gå i en butikk eller kiosk.

Smartkort-leser, smartkort og programvare koster 79 kroner per år.

- Vi er svært fornøyd med 25.000 brukere. Vi har hatt litt småproblemer med ytelsen, noe vi nå arbeider med før vi skal sette i gang en større markedskampanje, forteller informasjonssjef i Norsk Tipping, Grete Solli, til digi.no.

Innen jul forventer derfor Norsk Tipping at de skal ha 100.000 nettbrukere. Foreløpig hevder Solli at kiosk-eiere og andre kommisjonærer ikke har protestert så mye. Men det vil trolig komme etter hvert som stadig flere av de hele to millioner nordmenn som tipper minste gang i kvartalet bytter over til Internett.

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra