Debatt

Nettnøytralitet i Europa og USA – en sammenlikning

Amerikanerne har publisert nye nettnøytralitetsregler, og EUs politiske institusjoner strever med å bli enige om europeiske regler. Her sammenlikner seniorrådgiver Frode Sørensen i Nkom tilnærmingene til nettnøytralitet på begge sider av Atlanteren.

Seniorrådgiver Frode Sørensen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) sammenlikner her synet på nettnøytralitet i Europa og USA.
Seniorrådgiver Frode Sørensen i Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) sammenlikner her synet på nettnøytralitet i Europa og USA. Bilde: Post- og teletilsynet
Seniorrådgiver Frode Sørensen, Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom)
24. apr. 2015 - 07:09

Dette debattinnlegget gir uttrykk for skribentens meninger. Innlegg kan sendes til debatt@digi.no.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.