Kortnytt

Ny Firefox-fiks allerede i dag?

Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
30. nov. 2007 - 12:28

Mens de fleste så vidt har fått installert den siste sikkerhetsfiksen til Firefox, er Mozilla i gang med å lage en ny oppdatering. Dersom den gis ut i dag, blir dette den andre oppdatering på én uke og den tredje i november. En foreløpig lanseringskandidat er tilgjengelig her.

    Les også:

Problemet denne gangen er en feil som ble innført med dagens utgave, 2.0.0.10. Den er ifølge Mozilla Links knyttet til grensesnittet for HTML-elementet CANVAS, .drawImage.

Dette elementet benyttes av en rekke nettsteder, men også i Firefox-utvidelser som FoxSaver og Fotofox. Et eksempel på hvordan feil opptrer, finnes her, hvor det er meningen at en graf skal opptre med koordinatsystemet som bakgrunnsbilde.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra