Juss og samfunn

Ny sjef i SOL Sverige

Scandinavia Online i Sverige skal nå ledes av Carl Klingberg, som er mannen bak SOLs børstjeneste - Inside. Han overtar etter Cecilia Geijer-Haeggström, som gikk av etter noen få måneder ved roret.

29. juni 1998 - 10:24

I SOL Sverige er man overrasket over at den tidligere administrerende direktøren i SOL Sverige, Bo Blåeldh, ikke fikk tilbake jobben han hadde før SOL og Telia gikk sammen i vår, skriver svenske Resume.

Etter fusjonen inntok Cecilia Geijer-Haeggström sjefsstolen, og hun kom fra Telia Informedia. Bo Blåeldh har fungert som vise-administrerende direktør under Geijer-Haeggströms korte periode som administrerende direktør.

I neste uke overtar Carl Klingberg, og han har blitt kreditert tillit både hos Telia og SOL.

- Noen har blitt overrasket over at du tar over sjefsstolen etter Cecilia Geijer-Haeggström, har du kommentar til det?

- Det får stå på deres regning. Jeg har jobbet i SOL Sverige helt siden SOL var eid av Telenor, så kom Schibsted inn, og vi bygde opp SOL, sier Klingberg. Han tiltrer stillingen som administrerende direktør (VD) i SOL Sverige 1. juli. Han opplyser at hans ansettelse i VD-stillingen ikke er permanent, men utelukker ikke at han er interessert i stillingen på lang sikt.

- Jeg synes det er kul å bli vist den tilliten fra eierne. Men det er klart det ikke bare er en dans på roser å være leder. Det er eierne som avgjør om jeg fortsetter i stillingen utover den periode som er satt opp i utgangspunktet, sier Klingberg til digi.no. Han gruer seg ikke til å ta fatt på jobben i denne uke.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra