Karriere

Objectware trenger mange nye hoder

Objectware forventer sterk vekst innen bank og forsikring og rekrutterer i stor stil.

24. feb. 2005 - 07:59

De gode tidene for IT-bransjen er igjen tilbake, og IT-bedrifter ansetter både 10, 20 og 30 medarbeidere i et jafs.

- Nå skal også Objectware øke staben fra 70 til 90 medarbeidere, forteller administrerende direktør Leif Ludvigsen til digi.no.

Objectware hadde i utgangspunktet fokus mot bank, forsikring og telekom da de startet for ti år siden. Men fra 2000 begynte det raskt å gå nedover med bransjen, og Objectware trengte flere ben å stå på. Dermed ble tjenestene rettet mot offentlig virksomhet, handel og industri og tjenesteytende næringer.

Objectware har nå fått godt fotfeste i det offentlige marked med over 50 prosent av omsetningen herfra. I tillegg er bank og forsikring inne i en kraftig vekst.

Selskapet har klart seg godt gjennom nedgangtiden ved å tilby gjenbruk av bedrifters løsning ved å utnytte allerede eksisterende plattformer. Partnere er Microsoft, Oracle og IBM. Løsningene bygger på objektorientert, komponentbasert programmering.

Ludvigsen ser et stort behov innen bank og finans som nå har behov for å skrive om kjerneprogramvaren for å kunne omstille seg til nye krav.

Til tross for tøffe tider i bransjen, har Objectware klart seg overraskende bra og har levert positive tall i 10 år og 40 kvartaler.

Objectware er nå først og fremst ute etter kompetanse på teknologiområdene på Microsoft-plattformen, Java-programmering, dot.net erfaring og fullgode objektorienterte komponenter. Formålet er å kunne levere neste generasjons forretningsløsninger basert på programvareplattformen til Microsoft, Oracle og IBM.

I tillegg ønsker Objectware prosjektledere og rådgivere som har kunnskap og erfaring innen Business Intelligence, CRM og kunnskapshåndtering (knowledge management).

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra