Bedriftsteknologi

Også Microsoft tilbyr gratis PC

Nå vil også verdens største programvareselskap tilby gratis PC-er. I USA er ordningen slik at hvis du forhåndsbetaler tre års abonnement på Microsoft Network (MSN), får du en ny 400 MHz PC på kjøpet.

Eirik Rossen
15. juli 1999 - 10:38

Meldingen kommer etter at Microsoft har prøvd AOL-modellen - 400 dollar i rabatt på PC mot et forpliktende tre års abonnement - i en uke, og forkastet den. Opplegget med gratis PC mot tre års abonnement er opprinnelig en idé som mindre Internett-tilbydere har lansert for å øke kundegrunnlaget.

Ifølge Reuters er Microsofts opplegg at kunden forhåndsbetaler 647,64 dollar. Det gir tre års Internett-abonnement gjennom MSN (Microsoft Network) og en PC av merket Lan Plus med en AMD K6-prosessor i 400 MHz.

Haken er at skjerm og skriver defineres som ekstrautstyr og ikke omfattes av avtalen.

AOL (America Online) er den suverent største amerikanske Internett-tilbyderen med 16 millioner abonnenter. MSN leder såvidt kobbelet bak, med 1,8 millioner abonnenter.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra