BEDRIFTSTEKNOLOGI

Opera klar med ny betaversjon

Opera 9.6 nærmer seg. I går kom den første betaversjonen

Harald BrombachHarald BrombachJournalist
11. sep. 2008 - 09:15

Etter en periode med alfatesting kom Opera 9.6 i går i en beta 1-versjon. Det bør bety at denne versjonen er forholdsvis stabil å bruke, selv om det fortsatt er snakk om et uferdig produkt som ikke er gjennomtestet.

Opera 9.6 inkluderer ikke de helt store nyhetene, men i stedet en rekke mindre forbedringer.

Den viktigste, ifølge Opera Software, er at Opera Link, som synkroniserer brukerdata mellom Opera-versjoner på ulike maskiner og mobiltelefoner, nå også vil synkronisere brukerens egne søkemotorvalg og historikken over URL-er brukeren selv har skrevet inn i adressefeltet.

Dessuten støtter Opera nå forhåndsvisning av feeder. Hvis brukeren klikker på Feed-ikonet til høyre i adressefeltet i nettleseren, vil man kunne forhåndsvise feeden i en enkel layout.

I Opera Mail-delen innføres det nå et modus for lav båndbredde, som gjør at klienten bare vil laste ned en del av hver melding, med mindre det i hvert tilfelle gis beskjed om noe annet.

For brukere som mottar mye e-post, skal det nå også være enklere å følge eller ignorere tråder eller kontakter gjennom Follow/Ignore-valget i kontekstmenyen for e-post. Dette kan også gjøres direkte i meldingene.

Det skal også være mulig å vise kun meldinger som alle er fra samme tråd.

Dessuten loves det ytterligere, generelle ytelsesforbedringer, slik at websider vises raskere.

En oversikt over alle nyhetene og forbedringene i Opera 9.6 beta 1, finnes på denne siden.

Selve nettleseren er tilgjengelig her.

    Les også:

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra