Resultaterfinans

Oslo Børs raser mot Opticom

Oslo Børs opprettholder pausen i handelen med Opticom-aksjen. Nå truer børsen med å sende saken til Kredittilsynet.

14. feb. 2002 - 13:19

Nå klemmer ellers svært forsiktige Oslo Børs til mot Opticom.

Børsen stoppet i går handelen med Opticom-aksjen etter at Opticom-sjef Robert Keith hevdet overfor flere journalister at Intel mener at markedet for Opticoms produkter er på 10 milliarder dollar i året.

Dette er informasjon som alle skulle hatt samtidig mener Børsen og har foreløpig ikke åpnet opp handelen igjen.

Nå truer også Oslo Børs med å be Kredittilsynet om å etterforske emisjonen som nylig ble gjennomført i selskapet. En mindre gruppe investorer, blant dem en rekke finanskjendiser ble tildelt aksjer og mange solgte dagen etterpå med store gevinster.


Pressetalsmann ved Oslo Børs, Tor Arne Olsen, sier til nyhetstjenesten iMarkedet at børsen mistenker ulovlig shortsalg av aksjer i forbindelse med emisjonen.

Oslo Børs har tidligere kritisert måten emisjonen har vært gjennomført på.

Hva mener du?
Synes du Opticom fortjener børsbot?

Ja, minst 100.000 kroner
Ja, minst 250.000 kroner
Ja, minst 1 million kroner
Nei, selvfølgelig ikke
Vet ikke

Trykk her for å se resultatet så langt
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.