Ifølge nyhetsbyrået Reuters averterer Google 2076 ledige stillinger.
Om lag halvparten av jobbtilbudene er i USA. I Kina averterer Google etter 50 nye medarbeidere. Resten av de ledige stillingene er fordelt over hele verden.
Ingen av disse er i Norge. Med på siden Google jobs Norway heter det at det kan være muligheter for søkere som behersker norsk ved Googles europeiske hovedkvarter i Dublin, der det er ledige stillinger innen blant annet salg, kundesupport, drift, marked og utvikling.
Parallelt med rekrutteringen, har Google kjøpt et tjuetalls selskaper. Det har bidratt til at tallet på Google-ansatte har økt med 18 prosent siden slutten av september i år, til over 23 000.
Et interessant trekk ved de ledige stillingene, er mer enn 50 – også i Dublin – dreier seg om jurister, antakelig for å samle internasjonal ekspertise innen opphavsrett og forretningsjuss.