EDB Business Partner er Norges største IT-konsern. I 2005 omsatte selskapet for 4,8 milliarder kroner og selskapet hadde ved årsskiftet 3900 ansatte.
I årets tredje kvartal økte EDB omsetningen sin med 18 prosent. Dermed endte omsetningen på 1,37 milliarder kroner.
Selskapet opplyser at de har gjenomført en rekke kostnadsreduserende tiltak innen IT-drift og støttefunksjoner i Norge og at kostnaden ved disse tiltakene bokføres i sin helhet i tredje kvartal. Det gjør at driftsresultatet ender på 46 millioner kroner i underskudd.
Resultat før skatt endte på minus 60 millioner kroner. Til sammenligning leverte konsernet et resultat før skatt på 91 millioner kroner i overskudd i samme kvartal i fjor.