Juss og samfunn

Penisforlenger innblandet i spamsak

En ansatt hos penisforlengeren MaxxLength er innblandet i den store spamsaken i USA.

18. des. 2003 - 11:50

Som meldt tidligere på digi.no, er en stor spamsak under oppseiling i USA, som følge av et samarbeid mellom Microsoft og den kjente sjefsanklageren i delstaten New York, Eliot Spitzer (se artikkelen Stort anlagt spamsak i USA).

Ifølge New York Times, er en av bakmennene bak den pågående flommen av søppelreklame for penisforlengere, Paul Boes, innblandet i saken. Boes skal ha brukt forfalskede avsenderadresser og kaprede PC-er og servere i sine masseutsendte e-postmeldinger mens han arbeidet for OptinRealBig.com. Mottakere som klikket på lenken i disse meldingene, ble sendt til nettstedet AmericanGiveaways.com. Dette nettstedet tilhører et annet selskap som er innblandet i spamsaken, Synergy 6. Hver gang noen klikket på denne lenken, fikk Boes provisjon.

Boes skal nå være ansatt hos MaxxLength, et Seattle-registrert selskap som produserer penisforlengende piller. Det har ikke lykkes avisa å få kontakt med Boes eller MaxxLength per telefon.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra