Sikkerhet

Politiet advarer mot svindlere: Sier de er fra Økokrim og ber om passord

Politiet i Oslo sier de mottar mange henvendelser fra folk som blir forsøkt svindlet fra et nummer som kan forveksles med nummeret til Oslo-politiet.

Om du overraskende blir oppringt fra et nummer som ligner politiets, er det nok like greit å ikke svare.
Om du overraskende blir oppringt fra et nummer som ligner politiets, er det nok like greit å ikke svare. Illustrasjonsfoto: Geir Olsen/NTB
6. juli 2022 - 15:15

– Politiet mottar mange henvendelser fra folk som blir forsøkt svindlet. Det blir ringt fra telefonnummer som kan forveksles med nummer til Oslo politi. Personen oppgir å ringe fra Økokrim og forsøker og fremskaffe kontoinformasjon og passord, skriver politiet i Oslo på Twitter onsdag ettermiddag.

Investeringsdirektør for kraft- og fornybarenergi i Pareto Securities, Lars Ove Skorpen, råder norsk industri til å sikre seg langsiktige strømkontrakter før store KI-datasentre presser opp prisen på strøm.
Les også:

Ber norsk industri sikre seg strøm før datasentrene forsyner seg

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.