Avtaler & kontrakter

PR-kupp for Microsoft

Microsoft har gjort et PR-kupp: Peter Jackson, regissøren av Lord of the Rings, skal lage Microsoft-film.

5. okt. 2005 - 10:42

Hvis man kunne velge fritt, er Peter Jackson et av toppvalgene for alle som for tiden har filmplaner.

Det ble tidligere i år kjent at Microsoft skulle lage film av "Halo", skytespillet som vært flaggskipet for deres Xbox-spillmaskiner. Nå forteller Microsoft at Jackson og hans kone blir "executive producers".

Dette kan bety mange ting i Hollywood, men tittelen er som regel flottere enn hva rollen egentlig blir. Konsulent er den mer reelle rollen, forteller folk i filmbransjen digi.no har snakket med.

Han har en rekke filmer bak seg, men det var Lord-of-the-Rings-trilogien og Oscar-prisene som gjorde Jackson til kjendis.

Halo-filmen skal lanseres til sommeren 2007. Det er Universal Pictures og Twentieth Century Fox som står bak.

"Halo" skal spilles inn i Wellington, New Zealand på Jacksons produksjons-fasiliteter.

Microsoft har også med seg kjendiser på skrivesiden. Det er Alex Garland, som skrev "The Beach" som har skrevet manus, men selve regissør er foreløpig ikke ansatt.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.