Forbrukerteknologi

Raskere grafikk for bærbare

ATI lanserte mandag en ny og kraftigere grafikkløsning for bærbare entusiast-PC-er.

Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
7. juni 2005 - 10:27

Med Mobility Radeon X800 XT lover ATI å kunne tilby markedets raskeste grafikkløsning for bærbare PC-er. Dette skal gjøres blant annet ved å benytte opptil 16 pikselpipeliner, seks verteksmotorer og et 256-bits minnegrensesnitt med støtte for GDDR3-minne. Ytelsen skal ifølge ATI være på høyde med den selskapets Radeon X800 XT PE-løsning for stasjonære PC-er kan levere.

Mobility Radeon X800 XT er laget ved hjelp av 130 nanometers prosessteknologi og tillater skjermoppløsninger på inntil 2048 x 1536 piksler (QXGA). Den støtter et PCI Express-grensesnitt med inntil 16 filer.

Ingen av de store PC-produsentene har foreløpig annonsert at de vil ta i bruk den nye grafikkløsningen fra ATI. Det har derimot flere mindre leverandører av entusiastmaskiner, inkludert Alienware og VoodooPC. Det er ikke oppgitt når disse vil dukke opp på markedet.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.