ASP-selskapet TeleComputing opplyser at selskapets amrerikanske kontor nå ser etter en ny konsernsjef.
Jan Eigil Rydningen, som for et års tid siden ble ansvarlig for å bygge opp et amerikansk TeleComputing-kontor, er nå ferdig med denne oppgaven. Rydningen har et stort nettverk i den amerikanske databransjen, og har benyttet seg av dette i ansettelsen av en rekke nye medarbeidere.
Nå søker det amerikanske kontoret etter en amerikansk konsernsjef som kan være selskapets ansikt utad, mens Rydningen tar ansvar for å jobbe mot det europeiske markedet.
Rydningens nye tittel blir Senior Vice President for International Business Development , og dette innebærer blant annet at han skal fokusere på TeleComputings vekststrategi i Europa.
Jostein Eikeland, en av selskapets gründere og ASP-industriens fyrtårn, er konstituert konsernsjef i USA frem til en ny kandidat er rekruttert.
Mer om Rydningens tidligere karriére:
Rydningen ut av manesjen
Microsoft signerer avtaler med Telecomputing
- Man skal ikke le seg ihjel, men trives!
Rydningen slutter i Compaq - blir Sirkus-direktør