bredbånd
Skal ha kundevekst i 2011
Norgessjef Ragnar Kårhus i Telenor kommer til å ha færre kolleger ved årets slutt enn han har i dag.
Telenor Norge avsluttet 2010 med et finansielt solid fjerdekvartal. Men lavere kundetall på mobil resulterte i svakere omsetningsutvikling enn norgessjef Ragnar Kårhus kanskje hadde håpet på.
– Det er ingen tvil om at den økte konkurransen i fjerdekvartal bidro til å redusere omsetningen. Kundeutviklingen var svakere enn den vi har sett tidligere kvartaler. Under et normalt fjerdekvartal ville vi notert en kundevekst på 20-30.000 mobilkunder, sier Kårhus til Inside Telecom.
I stedet måtte Telenor konstatere at 7000 kunder flyttet på seg til andre tilbydere. Men i år skal utviklingen snus, skal vi tro Kårhus.