Juss og samfunn

SOL: - Internett krever konservativ regnskapsføring

Scandinavia Online har i dag ingen planer om å nedskrive goodwill-verdien. - Vi velger i stedet rask avskrivningstakt fordi vi ønsker å være konservative, sier finansdirektør Thomas Ranje til digitoday.no.

Oddmund Grøtte
21. des. 2000 - 11:04

Per tredje kvartal hadde Scandinavia Online AS 650 millioner kroner i goodwill, noe som tilsvarer 43 prosent av egenkapitalen.

Thomas Ranje sier at mesteparten av goodwillen kommer fra sammenslåingen av SOL-konsernet før børsnoteringen. 575 millioner stammer fra dette, mens bare 75 millioner kommer fra ervervet goodwill, hvilket var oppkjøpet av DinSide AS.


- Vi nedskriver goodwill på 3,7 år, sier Ranje.

- Vi har gjort en vurdering og kommet fram til at denne avskrivningstiden gjenspeiler på en konservativ måte livslengden til goodwillen, som først og fremst kan henføres til humankapital og teknologi.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.