Markedet for stillingsannonser har falt brutalt i år. Administrerende direktør Haakon Gellein i Monster.com anslår at nedgangen i år er på 30-40 prosent i forhold til i fjor.
Han sier at det norske stillingsmarkedet i fjor var på omtrent 820 millioner kroner. Av dette stakk avisene av med 700 millioner og nettet innkasserte 120-30 millioner.
- I år har markedet droppet med 30-40 prosent, og kanskje mer for avisene, sier Gellein til digi.nos søsterpublikasjon Propaganda.
Juss og samfunn
Stillingsannonser for 300 millioner borte på ett år
Stillingsannonser for mer enn 300 millioner kroner er forsvunnet fra aviser og nett det siste året, ifølge anslag Propaganda har innhentet.
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.






