Nytt om navn

Stoltenberg-rådgiveren Sissel Kruse Larsen blir statssekretær

Sissel Kruse Larsen (Ap) blir statssekretær i Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet. Hun har jobbet tett med Jens Stoltenberg de siste årene. 

Sissel Kruse Larsen blir nå statssekretær for digitaliseringsminister Karianne Tung (Ap). Hun har vært en av Jens Stoltenbergs nærmeste medarbeidere de siste årene.
Sissel Kruse Larsen blir nå statssekretær for digitaliseringsminister Karianne Tung (Ap). Hun har vært en av Jens Stoltenbergs nærmeste medarbeidere de siste årene. Foto: Thomas Fure/NTB
24. jan. 2025 - 11:57

Kruse Larsen tiltrer som statssekretær for digitaliserings- og forvaltningsminister Karianne O. Tung (Ap) fra 3. mars.

Det ble klart i statsråd fredag.

Dagens Næringsliv omtalte saken torsdag.

Hun var en av Stoltenbergs nærmeste medarbeidere da han var generalsekretær i Nato, og hun ble med ham videre som rådgiver da Stoltenberg ble leder av Sikkerhetskonferansen i München.

Stoltenberg har tidligere uttalt at Kruse Larsen «har vært helt avgjørende for ham» og «Jeg kan ikke gjøre noe uten Sissel».

Hennes far er Stoltenbergs tidligere statssekretær, PR-gründer Jan-Erik Larsen. Hun har også bakgrunn som journalist i flere aviser og har i tillegg vært fylkespolitiker for Ap og hatt verv i AUF.

– Vi ser forretningsmuligheter i åpne nett som gir tilgang til å selge tjenester der vi selv ikke har infrastruktur, sier Georg Svendsen, direktør for infrastruktur i Telia Norge. Her er han på scenen under konferansen Telecom World i Haugesund.
Les også:

Telia-direktør om markedsplasser for bredbånd: – Jeg tror ikke det er klokt at de store operatørene står som eiere av disse plattformene

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.