På spørsmål fra digi.no om ikke kanalen er redd for at dette skal irritere nettbrukerne, svarer markedssjef Kjetil Flood:
- Jo. Vi må føle oss litt frem på dette. Men elementene som ligger på annonsesidene er under ti kilobit, så de skal ikke ta lang tid å laste ned.
Han sier videre at kanalen er interessert i å lage en god tjeneste både for brukere og annonsører. Dersom brukerne reagerer mot annonsesidene, vil kanalen derfor fjerne dem. Men sett fra annonsørenes side, er disse sidene ypperlig for å skape oppmerksomhet.
.png)

- Vi kan også selge plassen på forsiden. Der har vi mulighet til å legge inn lyd i annonsen også.
Dermed vil kanalens egenprofilering med TV 2-logoen vike plassen, dersom en annonsør finner frem lommeboken. Denne type annonser har tidligere skapt debatt i utlandet. Den sveitsiske avisen Tages-Anzeiger solgte forsiden på sitt nettsted til Microsoft for 5.000 kroner tidligere i sommer. Forsøket ble todelt vellykket, fordi mange lesere valgte å klikke seg videre til Microsoft i stedet for å vente på avisen.
Hos TV 2 vil det være opp til annonsøren om annonsen skal inneholde en peker eller ikke. Flood er likevel ikke redd for at nettbrukerne skal snu ryggen til nettstedet av den grunn.
- Vi er nødt til å finne nye måter å selge annonseplass på om vi skal tjene penger på nettstedet. Får vi til det, skal vi gjerne ligge i forkant av bransjen med kreative annonseringsmuligheter, sier Flood.