telekom

Taletrøbbel løst for Telia

Telia og Onecall-kunder fikk problemer tirsdag.

Telia Norge har problemer med taletjenesten.
Telia Norge har problemer med taletjenesten. Foto: Telia Norge
Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
7. feb. 2023 - 14:07

Telia Norge meldte tirsdag ettermiddag at enkelte mobilkunder har problemer med å motta og gjennomføre telefonsamtaler. 

– Mobildata fungerer som normalt. Vi jobber med feilsøking og håper å få løst saken så fort som mulig. Bruk gjerne Wi-Fi tale som alternativ løsning. Vi beklager så mye overfor de kunder som er berørt, skriver selskapet i en driftsmelding og på Facebook

Facebook-meldingen ble publisert klokken 14.20, så problemene startet før dette. 

Senere tirsdag ettermiddag melder Telia at feilen som medførte problemer med å motta og gjennomføre telefonsamtaler for Telia og Onecall-kunder er løst.

– Vi beklager så mye ulempene feilen medførte, skriver informasjonssjef i Telia, Daniel Barhom, i en melding.

Her monteres en basestasjon i mobilnettet til Ice. Nkom sier at nødnettet ikke blir dårligere når det legges inn i de kommersielle mobilnettene, selv om kravet til reservestrøm er lavere der enn i dagens nødnett.
Les også:

Kravet til reservestrøm halveres når mobilnettene overtar Nødnett

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.