OPPKJØP

Telenor kjøper 54 prosent av finske DNA for 14,4 milliarder kroner

Konsernsjef Sigve Brekke i Telenor holder pressekonferanse senere tirsdag om kjøpet av majoritetsposten i den finske teleoperatøren DNA.
Konsernsjef Sigve Brekke i Telenor holder pressekonferanse senere tirsdag om kjøpet av majoritetsposten i den finske teleoperatøren DNA. Foto: Ole Berg-Rusten, NTB scanpix
9. apr. 2019 - 08:41

Telenor blar opp 14,4 milliarder kroner for 54 prosent av aksjene den finske teleoperatøren DNA.

Det norske telekonsernet blir dermed majoritetseier i det finske selskaper, melder selskapet selv tirsdag morgen. Telenor kjøper ut de to hovedeierne Finda Telecoms og PHP Holdings med henholdsvis 28,3 prosent 25,8 prosent av aksjene i selskapet.

– Med dette tar Telenor en sterk posisjon på fastnett og mobil i et attraktivt og voksende telekommarked, og styrker ytterligere sin posisjon i Norden, skriver Telenor i en pressemelding.

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.