Kortnytt

Telenor løfter Abelia

Telenors medlemskap gir Abelia en ekstrainntekt på rundt 10 millioner kroner i året.

28. jan. 2004 - 10:02

Telenor vil med sine 10.000 årsverk og over 50 selskaper, bli en viktig bidragsyter til Abelia som beregner sin kontingent ut fra en promille av lønnsgrunnlaget per ansatt.

Nestleder i Abelia, Øystein Mjelve, anslår en gjennomsnittelig kontingent på 1000 kroner per ansatt, som dermed vil tilføre Abelia 10 millioner kroner i året.

Abelia har fra før av 16.000 årsverk fra IKT-bransjen, og øker til 26.000 med de nyansatte fra Telenor.

Telenor har i to år hatt prøvemedlemskap i Abelia, før de nå tar skrittet ut som fast medlem. Ettersom arbeidsgiverdelen blir en del av medlemskapet i NHO, melder Telenor seg ut av NAVO.

Mjelve forteller at Telenor vil få en framtredende rolle i NHO-systemet, der telepolitikk vil bli løftet fram. En egen representant fra IKT Abelia blir med i NHOs arbeidsutvalg, som i dag består av 10 grupperinger fra forskjellige landsforeninger.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra