For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

mobil

Telenor Norge: Første økning i antall mobilabonnenter i første kvartal på ti år

Administrerende direktør Birgitte Engebretsen og finansdirektør Knut Giske i Telenor Norge, fotografert under presentasjonen av resultatene for første kvartal 2023.
Administrerende direktør Birgitte Engebretsen og finansdirektør Knut Giske i Telenor Norge, fotografert under presentasjonen av resultatene for første kvartal 2023. Håvard Fossen

– Første kvartal i år markerer en milepæl, en trend som er i ferd med å snu. I fjor hadde vi nedgang i antall etterskuddsbetalte mobilabonnenter (post-paid) i alle kvartalene gjennom året. Første kvartal i år er første første kvartal på ti år der vi opplever en positiv utvikling i post-paid, sier Telenor Norge-sjef Birgitte Engebretsen.

I tall forteller hun at de nå har 4000 flere mobilabonnenter enn ved inngangen til første kvartal. Når rapporteringen torsdag morgen fortalte om en nedgang på 5000 mobilkunder i kvartalet, betyr det at det er en stor nedgang i antallet kontantkortkunder og datakort som mer enn utlikner veksten på 4000 i de mer lukrative etterskuddsbetalte mobilabonnentene. Arpu i første kvartal var da også 368 kroner per kunde per måned, en vekst fra samme kvartal året før på 18 kroner.

Engebretsen peker på at dette er første kvartal med ny organisering av Telenor i Norden og Norge, og mener resultatet viser at de evner å løse kundenes behov mye raskere enn før, noe som skaper vekst.

Powered by Labrador CMS