Bedriftsteknologi

Telenor snuser på Telia-eid kabelnett

Telia må selge sitt kabelnett for å få lov til å fusjonere med finske Sonera. Telenor-sjef Jon Fredrik Baksaas vurderer nå et kjøp.

16. des. 2002 - 08:29

Det har lenge vært kjent at Telias kabel-TV-selskap Comhem vil bli solgt, og at Telenor er den mest sannsynlige kjøperen. Nå skriver Aftenposten at Telenors passive holdning til selskapet skal ha snudd, og at selskapet trolig er mer positiv til kjøp nå enn tidligere.

- Vi er alltid interessert i gode kjøp, sier en sentralt plassert kilde i Telenor til Aftenposten.

Telia-eide Comhem må selges ut for at EU skal godkjenne fusjonen med finske Sonera, noe som presser ned prisen på selskapet. Kjøper Telenor selskapet, vil Telenor bli den nest største kabel-TV-selskapet i Europa, bare slått av nederlansk-baserte UPC.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.