BEDRIFTSTEKNOLOGI

Telia selger kabel-TV - børsnoterer kataloger

Konsernledelsen i Telia har bestemt seg for å selge kabel-TV virksomheten og å børsnotere Telia InfoMedia som utgir telefonkatalogene.

Frode Eriksen
1. mars 2000 - 10:14

Det opplyser selskapet i en pressemelding onsdag i forbindelse med presentasjonen av selskapets foreløpige resultat for 1999.

Begrunnelsen for å børsnotere telefonkatalogselskapet er at utgiverne av katalogene i telemarked med flere operatører bør være nøytrale overfor de ulike aktørene i markedet. En børsnsotering vil også skaffe til veie kapital for å ekspandere katalogvirksomheten internasjonalt.

Konsernledelsen i Telia vil også selge Kabel-TV virksomheten i Sverige, som består av vel 1,3 millioner kunder. Basert på verdier fra tilsvarende salg av kabelselskap i Europa det siste året kan Telia kunne få alt fra 5 til 20 milliarder kroner.

Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.