For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

bredbånd

Tussa: 2023 er siste år med full fart på fiberutbygginga

Det er pengene fra kraftproduksjonen, her fra Urke kraftverk, som har gjort det mulig for Tussa IKT å investere over 100 millioner kroner i året i fiberutbygging. Nå har selskapet nådd 16.300 fiberkunder.
Det er pengene fra kraftproduksjonen, her fra Urke kraftverk, som har gjort det mulig for Tussa IKT å investere over 100 millioner kroner i året i fiberutbygging. Nå har selskapet nådd 16.300 fiberkunder. Tussa

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet har varslet at de torsdag morgen vil slippe sin analyse av markedet for bredbånd. Og resultatet kan bli en åpning av bredbåndsnettene for konkurranse på tjenester, noe som introduserer en viss usikkerhet for bredbåndsaktører som Tussa.

Inside Telecom snakker med Tussa IKT-direktør Driveklepp i anledning at selskapet har sluppet sin rapport for første tertial (januar-april). Der beskrives en stødig vekst for både fiber og andre IT-tjenester, men det vil snart endre seg.

– I 2022 investerte vi 112,6 millioner kroner, mest i bygging av fibernett. I første tertial i år investerte vi 36,7 millioner kroner. Men nå er vi på tampen av den offensive fiberutbygginga. Vi ser på 2023 som det siste året med full fart på utbygging av fiber, sier Driveklepp.

Powered by Labrador CMS