I en undersøkelse som Forrester Consulting har gjort på vegne av Dell Technologies blant 4036 IT-ledere i 45 land, hvor 105 er ansatt i norske virksomheter, kommer Norge på tredje plass når det sees på andelen av «mestere», det vil si virksomheter hvor både teknologien og kultur i virksomheten anses som moden av IT-lederen selv.
DATAANALYSE
Undersøkelse: Mange norske virksomheter sliter med å nyttiggjøre seg de store datamengdene
Dette til tross for at norske virksomheter er blant de beste globalt når det gjelder digital modenhet.

Mange virksomheter har behov for mer data, samtidig som de samler inn data raskere enn de greier å analysere og bruke dem. Bildet viser harddisker montert i et datasenter. Illustrasjonsfoto: Colourbox/Jakub Pavlinec
Les mer om:
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
