bedriftsteknologi
Utvider satsingen på utleie av utstyr i Norge: Nå vil HP levere Apple-produkter til bedriftskundene
Bill Avey, Global Head of Personal Systems i HP. Kurt Lekanger
BARCELONA (digi.no): HP opplever økt etterspørsel etter «device as a service» – eller DaaS, og utvider nå satsningen i Europa – med blant annet utvidet støtte for Apple-maskinvare og analyse og administrasjon av Apple-enheter.
Bill Avey, global sjef for hjemmeutstyr i HP, fortalte under en pressekonferanse på MWC i Barcelona at selskapets DaaS-tjeneste er mye mer enn bare «pc-as-a-service», men at det er en kombinasjon av at bedrifter kan abonnere på PC-er og annen maskinvare som en tjeneste, kombinert med verktøy for analyse og administrasjon av enhetene.
I tillegg kommer det selskapet kaller «livssyklus tjenester», som innebærer sikker sletting av data når det er på tide å pensjonere enhetene, samt sikker gjenvinning av det brukte utstyret.