Bedriftsteknologi

Vi gjøre butikk på nyttig mobilinformasjon

Mobile Info satser på at leverandører blar opp for å få sine tjenester ut på folks mobiler.

Mobil markedsføring ventes å oppleve en enorm vekst, mener Mobile Info som nå vil tilby produkter som gir interaktiv nytteinformasjon.

Det nye selskapet skal ledes av tidligere Mercury-sjef Per-Otto Lie med investor Ketil Sandhaug, Bjørnar Olsen og Ivar Løge som står bak konseptet: «En dynamisk tips-portal for folk i farta», skriver Finansavisen.

Nytteinformasjonen kan være alt fra nærmeste restaurant, kinotilbud eller salgstilbud på varer og tjenester.

Lanseringen vil skje i løpet av første halvår i år, og prises til 50 millioner kroner. Det skal ikke koste noe for brukeren. Det er leverandørene som betaler gildet.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Oslo Pensjonsforsikring AS
Secops engineer
Oslo Pensjonsforsikring AS
Oslo
10. juni
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra