Bedriftsteknologi

Virgin blir mobil-merke

Den eksentriske mangemillionæren Richard Branson, som blant annet eier varemerket Virgin, vil nå selge mobiltelefoner under det samme merket som fra før pryder blant annet fly og CD-er.

Frode Eriksen
10. aug. 1999 - 10:30

For å få dette til har Richard Branson og hans Virgin Group signert en avtale med det britiske mobilselskapet One2One, som nå blir kjøpt opp av Deutsche Telekom. I avtalen inngår opprettelse av et joint venture eid 50/50 av de to selskapene, som vil hete Virgin Mobile.

Det skal investeres 100 millioner pund over det neste året, og etter planen skal mobiltelefonene finnes i handelen til jul.

Virgin Mobile vil foruten telefonsalg og Internett, benytte de eksisterende 220 butikkene og 85 Virgin megastores i kjeden som utsalgssted for mobiltjenesten. Dette alene er mer enn de tre største og konkurrerende britiske mobilselskapenes kjeder.

Idéen er at ungdommen som allerede kjøper CD-plater også skal kunne bli mobilkunder i de samme butikkene.

Branson vil eksportere Virgin-mobilen om det skulle vise seg at salget går bra i Storbritannia.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Oslo Pensjonsforsikring AS
Secops engineer
Oslo Pensjonsforsikring AS
Oslo
10. juni
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra