SIKKERHET

Visma har mobilisert et stort antall mennesker for å redde 800 hackede Coop-butikker

Nulldagssårbarhet skal være involvert i verdikjedeangrepet der butikkjeden Coop er en av mange ofre.

Coop måtte stenge 800 butikker i Sverige som følge av cyberangrep mot amerikanske Kaseya, som ble rammet i opptakten til USAs nasjonaldag.
Coop måtte stenge 800 butikker i Sverige som følge av cyberangrep mot amerikanske Kaseya, som ble rammet i opptakten til USAs nasjonaldag. Foto: Ali Lorestani, AP / NTB
5. juli 2021 - 15:03

Fortsatt er majoriteten av Coops svenske matvarebutikker stengt som følge av IT-angrepet som ble oppdaget før helgen. Det et satt krisestab, og Visma er involvert i opprydningen.

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.