juss og samfunn
Yahoo! måtte droppe pornosalg
Yahoo! blir stadig mer desperat etter å tjene penger, men det å starte pornobutikk var en svært dårlig ide. Det fikk selskapet smertelig erfare.
Påsken ble en ydmykende opplevelse for verdens største Internett-selskap. Som de fleste andre Internett-selskaper sliter Yahoo! med store underskudd. Tidligere hemninger om porno brast under presset fra aksjonærene.
Les også Yahoo! finner tonen med Vivendi og SonyOpprydning i Yahoo!Yahoo! nedjusterer, aksjekursen stuper
I det stille startet Yahoo! derfor opp en egen pornoseksjon under shopping-delen av sin store Internett-guide. Der tilbød selskapet pornofilmer på DVD og video.
Det flommer det med porno på Internett, men ikke på de store, børsnoterte selskapens Internett-sider. For selv om porno kan gi hyggelige salgsinntektekter og annonseinnekter, har konservative kunder, vanlige annonsører og politikere delt markedet i to.