02. okt. 2024, 15:20 - Redaksjonen

Nkom blir i Lillesand

Husleiekontrakten til Nkoms hovedkontor i Lillesand går ut i 2027, og tidligere i år ba myndigheten digitaliserings- og forvaltningsdepartementet avklare søkeområde for nytt kontorbygg. Nå har departementet konkludert, og Nkom skal fortsatt være i Lillesand, skriver Nkom i en melding.

– Vi er glade for denne avklaringen fra departementet. Det viktigste for oss er at vi klarer å beholde og rekruttere de menneskene vi trenger for å løse alle de viktige oppgavene vi har nå og i fremtiden. Nkom har vært i Lillesand siden 2007 og har satt pris på samarbeidet vi har med kommunen. Samtidig har vi sterke akademiske fagmiljøer og næringsliv på begge sider av bygrensen som gir et godt grunnlag for rekruttering, sier fungerende direktør i Nkom, John-Eivind Velure.

I en intern undersøkelse gjennomført i fjor høst svarte de fleste av dagens ansatte at de ønsket å forbli i Lillesand. Nå begynner arbeidet sammen med ansatte for å lage en god kravspesifikasjon til et nytt anbud med søkeområde Lillesand. Velure oppfordrer næringslivet i Lillesand til å se på mulighetene til å tilby et attraktivt sted for etaten fremover.

– Vi arbeider nå sammen med ansatte og Statsbygg som rådgiver for å finne de beste løsningene på våre behov nå, og for de neste tjue årene. Skal vi lykkes med det, trenger vi et næringsliv som vil bidra til å sikre gode rammer for Nkoms utvikling også i fremtiden. Det har jeg troa på at vi skal få til, sier Velure.

Prosjektet tar sikte på å lyse ut nytt anbud våren 2025, med signering av ny kontrakt tidlig i 2026.

18:21 - NTB

Gripen-fly til Ukraina kan virke avskrekkende, mener ekspert

Et ukrainsk storinnkjøp av svenske Gripen-fly kan ha en sterkt avskrekkende effekt på Russland på sikt, sier en svensk forsker.

Andreas Hörnedal er forskningsleder ved svenske Totalförsvarets forskningsinstituts avdeling for forsvarsteknikk. Han sier at Jas Gripen er et fleksibelt fly som passer ukrainske forhold.

Men han påpeker at intensjonsavtalen som er inngått, også reiser spørsmål, blant annet rundt de høye utgiftene til drift og vedlikehold av flyene.

Produksjonskapasitet

Et annet spørsmål er hvor stor produksjonskapasitet Saab har. Mange komponenter kommer fra blant annet USA. Når en endelig avtale om salget er inngått, kan det tar lang tid før de første flyene leveres.

– Men det kommer an på. Kan Sverige tenke seg å godta langsommere leveranser av sine Gripen E? Hvis ikke, må Saab øke sin produksjonskapasitet mens de fortsetter å bygge Gripen E for Sverige, sier han.

Flyene som Ukraina skal kjøpe, er av typen Gripen E. Det svenske luftforsvaret har nylig tatt i bruk sine aller første slike fly.

Enkle i drift

Hörnedal sier flyene er designet nettopp med tanke på russiske motstandere. Han omtaler flyene som ekstremt fleksible, med gode muligheter til raske oppdateringer med programvare og nye våpen. De har heller ikke behov for avanserte flybaser for å operere.

– Gripen og svenske kampfly har utmerket seg ved å være enkle å holde i drift. Vi har brukt mye vernepliktig servicepersonell, på en helt annen måte enn i andre land, sier han.

Hörnedal mener et utbygd ukrainsk flyvåpen vil være noe Russland må forholde seg til, noe som kan være betydningsfullt under en våpenhvile.

– Da vil det ha en sterkt avskrekkende funksjon, sier han.

12:05 - Redaksjonen

4000 nye med fast trådløst bredbånd

Nye tall fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet viser at antallet kunder med fast trådløst bredbånd (FWA/FTB) økte i første halvår med 4000.

Det er Telia Norge med 5000 nye kunder og Bahnhof Norge (tidligere Brdy) med pluss 4000 som drar opp, mens Telenor fortsetter å miste markedsandeler på FTB, ned 4000 i første halvår 2025, skriver Tefficient på Linkedin. FTB står for åtte prosent av bredbåndsmarkedet i Norge. (hf)

graf
Markedet for fast trådløst bredbånd i Norge per 1. halvår 2025. Foto: Tefficient

10:53 - Redaksjonen

FN søker eksperter til globalt KI-panel

FN oppretter et nytt internasjonalt panel for kunstig intelligens og søker etter 40 KI-eksperter fra hele verden. Digitaliserings- og forvaltningsminister Karianne Tung oppfordrer norske KI-eksperter til å søke, skriver regjeringen i en pressemelding.

– Dette er en unik mulighet for Norge til å bidra med vår kunnskap i den internasjonale utviklingen av KI og hvordan bruk av kunstig intelligens påvirker samfunnet. Jeg oppfordrer norske eksperter med kompetanse innen kunstig intelligens til å søke, sier Tung.

FNs generalforsamling vedtok 26. august i år å etablere verdens første globale vitenskapelige organ for kunstig intelligens. Det nye panelet skal bestå av 40 ledende eksperter fra hele verden som skal gi uavhengige, vitenskapsbaserte vurderinger av hvordan kunstig intelligens påvirker samfunnet. Medlemmene blir personlig utnevnt for en treårsperiode fra 2026. (hf)

10:42 - Redaksjonen

Etablerer nordisk-baltisk KI-senter

Et nytt nordisk-baltisk senter for kunstig intelligens (KI) ble lansert i dag. Senteret får navnet New Nordics AI, opplyser Tek Norge i en pressemelding.

Senteret får hovedsekretariat i Stockholm og skal bidra til raskere utvikling og bruk av KI i regionen.

Initiativet er et samarbeid mellom AI Sweden, AI Finland, TEK Norge, danske Digital Dogme og islandske Almannarómur, med støtte fra Nordisk ministerråd. Teknologiselskaper som Google og Microsoft støtter også initiativet ifølge meldingen.

– Nå sjøsetter vi skuta, og det er vi svært stolte av, sier Øyvind Husby, administrerende direktør i TEK Norge.

Blant de første prosjektene som lanseres er AI Act Implementation Network, et koordineringsinitiativ for store språkmodeller, og et KI og energi-prosjekt.

I juni 2025 vedtok Nordisk ministerråd å bevilge 30 millioner danske kroner til etableringen, og flere nasjonale regjeringer har ifølge pressemeldingen uttrykt interesse for å støtte det.


OpenAI utfordrer Google – lanserer nettleser

KI-giganten OpenAI lanserer nettleseren Atlas. Den blir en konkurrent til Google og tar i bruk selskapets kunstige intelligens.

– Dette er en KI-drevet nettleser bygget rundt ChatGPT, sier OpenAI-sjef Sam Altman.

Nettleseren kan tas i bruk allerede tirsdag på Apple-maskiner og blir senere tilgjengelig også for Microsofts Windows, Apple-telefoner med og Googles Android-telefoner.

En nettleser kan gi nye selskaper til OpenAI, som til tross for at det er verdens mest verdifulle oppstartsbedrift, fortsatt taper mer penger enn det tjener. Ifølge selskapet har KI-roboten ChatGPT mer enn 800 millioner brukere, men mange bruker den gratis.

Også Google forsøker å integrere KI i sin nettleser Chrome i form av assistenten Gemini. Chrome har mer enn 3 milliarder brukere på verdensbasis, så konkurransen er tøff.

O

I går, 13:47 - Redaksjonen

EU åpner for digitalt førerkort

EU-parlamentet godkjenner nye regler for digitalt førerkort – som heretter kan brukes i hele EU.

Om du har førerkort på mobilen, vil det heretter være gyldig i alle EU-land, ifølge de nye reglene som ble vedtatt av EU-parlament tirsdag.

Og motsatt: Om man blir fratatt førerkortet i ett EU-land, mister man kjøreretten i samtlige.

EU introduserer også en to års prøveperiode for ferske sjåfører.

Hensikten med de nye reglene er å redusere tallet på omkomne. Årlig dør om lag 20.000 personer i trafikken. EU har som langsiktig mål å komme ned i null omkomne innen 2050.


(©NTB)

Dataproblemer hos Helsenorge

Tirsdag oppsto det en feil hos Helsenorge som førte til at brukere fikk opp feil fødselsnummer og navn, melder flere medier.

Det opplyser pressevakt Mette Valle Sannes hos Norsk helsenett til VG og Aftenposten.

Til Aftenposten opplyser Sannes at feilen oppsto klokken 9.20 tirsdag, og den varte til klokken 10.11.

– Feilen er nå rettet. Vi jobber nå med å kartlegge omfanget og hva som har skjedd, sier pressevakten.

Selskapet fikk tips fra brukere som opplevde å få opplysninger om andre personer enn seg selv.

Saken blir rapportert til Datatilsynet.

– Dette er en alvorlig feil, og noe vi tar på stort alvor, sier hun.

I går, 07:39 - Redaksjonen

Telia mister fiberkunder

Nå mister Telia også fiberkunder. I første halvår i 2024 var inntektene til Telia i fibernettet nesten 11 millioner mindre enn første halvår i 2024 og nesten 2000 færre kunder enn ved årsskiftet. Likevel finnes det noen lyspunkter også for Telia Norge, skriver Telecom Revy, som finner tallene i halvårsoversikten fra Nkom.

Telia har også nedgang i bedriftsmarkedet for fiber isolert. Om det er noen trøst for Telia-ledelsen har også Telenor redusert vekst – med bare 2000 i fibervekst i første halvår. Tidligere år har Telia hatt nedgang i antallet bredbåndskunder totalt, men det er første gang de også har negativ utvikling i fibermarkedet.

Det som er ekstra illevarslende er at Telia ikke makter å ta noen egne koaks-kunder over på fiber lenger. Oversikten fra Nkom tyder på at det er Viken Fiber, Obos nett og Globalconnect som kaprer kabelkundene over på fiber.

Telia mistet 7000 kabelkunder. Telenor mistet 11.000. Utviklingen tyder på at verken Telia eller Telenor er særlig interessert i lavpriskunder og da spesielt slåss om kollektive avtaler. Forskjellen er Telenor likevel har stor inntektsvekst på fiber. Mens Telias inntekter synker. (hf)

I går, 07:28 - Redaksjonen

Tele2 med lav vekst

I rapporten for tredje kvartal forteller svenske Tele2 om en vekst på 5,6 milliarder svenske kroner i salget, drevet av veksten i Baltikum og Sverige. Total omsetning var på 7,4 milliarder kroner, opp en prosent mot tredje kvartal 2024.

Underliggende ebitda endte på 3,1 milliarder svenske kroner, en vekst på 11 prosent. Profitt etter finansielle transaksjoner er på 1,6 milliarder svenske kroner. (hf)

I går, 07:28 - Redaksjonen

Ownit har de mest fornøyde kundene i Sverige

Bredbåndsselskapet Ownit – som er eid av Telenor Sverige – er kåret av Svenskt Kvalitetsindex til å ha de mest fornøyde kundene på en rekke områder. Selskapet fikk høyest karakter på områdene produktkvalitet, service, pris og digitale tjenester. Ownit ligger rundt ti poeng over bransjesnittet.

Ownit skriver i en pressemelding at de setter særlig pris på høye karakterer for produktkvalitet og digitalisering. Dette speiler kundenes opplevelse av henholdsvis høy hastighet og stabilitet og at kundene liker den digitale kunstig intelligens-assistenten Owe. Den er blitt en viktig del av kundeopplevelsen og hjelper brukerne til å finne løsninger døgnet rundt, ifølge selskapet. (hf)