nytt om navn

Ole Roterud forlater Microsoft for å bli konserndirektør i Sysco

Skal styrke utviklingen av produkter og tjenester mot energisektoren.

Ole Roterud blir ny konserndirektør for Energy Solutions i Sysco.
Ole Roterud blir ny konserndirektør for Energy Solutions i Sysco. Colourbox (innfelt

Ole Roterud er ansatt som ny konserndirektør for Energy Solutions i Sysco, skriver selskapet i en pressemelding.

Roterud kommer fra rollen som partnerdirektør i Microsoft Norge, og har over 14 års erfaring fra produktledelse, salg og partnerskap i Microsoft.

Sysco skriver i pressemeldingen at de de siste 15 årene har spesialisert seg på å levere smarte applikasjoner til energibransjen, samt konsulenttjenester, overvåking av forretningskritiske databaser og drift av IT-infrastruktur.

– Vi ønsker å styrke videreutviklingen av produkter og tjenester til energisektoren ytterligere, og er både superstolte og henrykte over å få en kapasitet som Ole Roterud med på laget, sier konsernsjef i Sysco, Dagfinn Ringås.

Roterud fortsetter i Microsoft ut året, og begynner i Sysco 1. februar 2020.

– Jeg gleder meg veldig til å begynne i, og bli med å videreutvikle, et selskap med en unik kompetansesammensetning, herlig kultur og sterkt moment i markedet, sier Roterud i pressemeldingen.

Har du tips til Nytt om navn-spalten? Send en epost til tips@digi.no – og husk portrettbilde i god oppløsning.

Powered by Labrador CMS