nytt om navn

Utpekt til ny sjef for Onecall og Mycall

Han overtar som ny leder for Onecall og Mycall.
Han overtar som ny leder for Onecall og Mycall.

Telia Norge har mandag utnevnt ny leder for selskapets merkevarer Onecall og Mycall. Vedkommende kommer fra stillingen som kommersiell direktør i Telia bedrift, og bringer med seg mer enn 10 års erfaring fra telekombransjen.

Det er Lars Setsaa som har takket ja til opprykk, og som begynner i stillingen fra i dag. Han erstatter dermed Frode Elverum, som har vært konstituert i samme rolle. Elverum går tilbake til sin tidligere stilling som leder for produktutvikling for de to merkevarene.

– Gjennom sin tid i Telia har Lars vist seg å være en svært dyktig leder, med et sterkt engasjement og stor kommersiell teft, samtidig som han hele veien har levert solide resultater. Jeg er veldig fornøyd med at han har takket ja til stillingen som leder for OneCall og MyCall, og er sikker på at Lars vil gjøre en meget god jobb, sier Pål Rune Kaalen, leder for privatmarkedet i Telia Norge.

Setsaa hatt flere ulike lederstillinger i Telenor, inkludert det malaysiske datterselskapet Digi Telecommunications, før han i 2017 kom til Telia Norge som produktutvklingssjef og senere kommersielle direktør. Han har tidligere også jobbet som bedriftssekretær og stategianalytiker hos Color Line.

– Jeg gleder meg veldig til å ta over denne spennende rollen. Onecall og Mycall er to veldig forskjellige merkevarer som begge har svært mange spennende muligheter i markedet fremover. Begge merkevarer har en lang og fascinerende historie, og blant de dyktige medarbeiderne er det en sterk kultur og identitet, som jeg ser frem til å være en del av igjen, uttaler Setsaa, som er utdannet siviløkonom med spesialisering innen finans fra Norges Handelshøyskole.

Powered by Labrador CMS