For å lese artikler må du være abonnent

50 kr for 5 uker

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev

Deretter 299 kr/mnd. Fornyes automatisk, avslutt når du vil.

PRØV OSS I 5 UKER

2990 kr / år

  • Full tilgang til TU.no og Digi.no
  • Artikkelarkiv helt tilbake til 1854
  • Eksklusive nyhetsbrev
  • Spar 598 kr

Fornyes automatisk til ordinær pris, avslutt når du vill.

BESTILL NÅ

Bedrift eller student?

  • Sjekk om du har tilgang via arbeidsgiver
  • Pristilbud til din bedrift
  • Innløs din gratis studenttilgang

Tilgang avhenger av avtalen med din arbeidsgiver eller ditt studiested.

LES MER HER

sikkerhet

Stjal informasjon om ansattes pårørende fra Wilhelmsen-skip

Pass og pårørendeinformasjon fra ett skip som Wilhelmsen drifter er på avveie. Skipet på bildet er kun for illustrasjon.
Pass og pårørendeinformasjon fra ett skip som Wilhelmsen drifter er på avveie. Skipet på bildet er kun for illustrasjon.
Sist oppdatert

Digi har tidligere omtalt dataangrepet mot Wilhelmsen Ship Management. Digi har fått innsyn i avviksmeldingen som Wilhelmsen Ship management har sendt til Datatilsynet etter hendelsen. Der fremkommer det at sensitive personopplysninger ikke bare for ansatte, men også pårørende er på avveie.

Kommunikasjonssjef Marius Steen har tidligere sagt til Techwatch at ingen landbaserte eller andre systemer var berørt. Steen har tidligere opplyst til Digi at kun ett skip er berørt, men har ikke utdypet om det var persondata lekket.

I avviksmeldingen kommer det frem at cyberhendelsen ble oppdaget 18. februar.

Powered by Labrador CMS