Bedriftsteknologi

Klez forgifter vårfølelsen

Klez-ormen fortsetter å plage vettet av nettbrukere, og det er helt ufattelig hvor mange som fortsatt er infisert. Rens maskinen din idag!

3. juni 2002 - 13:10

Klez-ormen er fortsatt på topp i virus-verdenen, selv om det har eksistert medisin og fjerningsverktøy mot utøyet i mange måneder.

Det ser desverre ut til at de fleste surferne er så sløve at virus-skriverne kan se lyst på fremtiden - for Klez har fortsatt 96,5 prosent av alle infeksjoner for mai, ifølge de russiske antivirus-spesialistene i Kaspersky Lab.

Les også

Kasperskys statistikker viser at alle andre virus, inkludert tidligere hit-vinnere som Sircam og Nimda, bare blir småfisk i forhold til Klez på mai-statistikken.

Filtertjenesten Messagelabs har stoppet nesten 15.000 Klez-ormer for sine kunder de siste 24 timene. Dette er omtrent jevnt med tall fra april, mens tall et par uker før det lå på opptil 33.000 i døgnet. Så flommen har avtatt, men samtidig stabilisert seg.

Ormen er enkel å fjerne, og enhver som gidder bruke fem minutter på å oppdatere antivirusprogramvaren sin eller laste ned ett av de uttallige Klez-fjerningsverktøyene som finnes, ville gjort verden en stor tjeneste.

Les også

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Les mer
Hvordan lage en stillingsannonse på Tekjobb?
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra