it-bransjen
Lander milliardavtale med Helsedirektoratet
Twoday skal levere både utviklerteam og en funksjon for å drive frem effektivisering og standardisering i Helsedirektoratet. Her Kristin Nyberg, administrerende direktør i Twoday og Olav Slåttebrekk assisterende helsedirektør.
Foto: Twoday
Helsedirektoratet har valgt leverandør til oppgaven som strategisk samarbeidspartner innen teknologi de neste fire til seks årene. Det melder vinner av kontrakten, Twoday, i en pressemelding.
Selskapet stakk av med seieren foran Sopra Steria og Computas, og ble vurdert som beste leverandør både på pris og kvalitet. Capgemini og Forte Digital meldte også interesse for oppdraget, men ble ikke med videre etter første kvalifiseringsrunde.
Assisterende helsedirektør Olav Slåttebrekk og Kristin Nyberg, administrerende direktør i Twoday signerte avtalen før helgen.