IT-BRANSJEN

Netcompany går inn i Baltikum

Den ferske avtalen er verdt mer enn 160 millioner kroner og åpner dørene for et nytt marked, mener selskapet.

Netcompany har hovedkvarter i København, men også flere hundre ansatte i Norge.
Netcompany har hovedkvarter i København, men også flere hundre ansatte i Norge. Foto: Pressebilde
6. des. 2024 - 15:27

Det danske IT-selskapet Netcompany, som også har betydelig virksomhet i Norge,  har inngått en avtale med skattemyndighetene i Litauen og skal levere et nytt IT-system. Det melder selskapet selv i en pressemelding.

Avtalen er verd 14 millioner euro. Det tilsvarer mer enn 160 millioner kroner.

Oppdraget blir det første for selskapet i regionen.

− Avtalen i Litauen markerer et viktig gjennombrudd for oss i Baltikum, sier Alexandros Manos, administrerende direktør i Netcompany-Intrasoft, ifølge pressemeldingen.

Tror på videre utrulling

Selskapet kaller arbeidet en «omfattende oppgradering av Litauens skatteadministrasjon, integrering og modernisering av eksisterende IT-systemer». Målet er bedre brukeropplevelse for innbyggerne og enklere arbeid for ansatte i skattevesenet. Det er systemet Solon Tax som skal rulles ut i Litauen.

Netcompany har tro på at løsningen kan være aktuell for flere land.

− Vi ser et klart potensial for å utvide Solon Tax ytterligere i Europa, sier Lars Langer, partner i Netcompany ifølge pressemeldingen.

Løsningen er allerede valgt av det svenske Skatteverket.

Nexteq og Aims skulle snu verden på hodet. Selskapet såen gang for seg at de ville telle over 200 ansatte og ha høy omsetning. Nå har de tapt 100 millioner kroner og er konkurs.
Les også

Enorme tap på norsk KI-teknologi: – Vi ville lage noe stort

Les mer om:
Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.