ROSENHOLM, OSLO (digi.no): Det finnes enorme mengder Linux-baserte IoT-enheter i verden. I praksis dreier det seg om små servere, men hvor kvaliteten på sikkerhetsoppsettet kan være av svært varierende kvalitet, og ofte så dårlig at enheten ikke bør være tilgjengelig via internett. Det å koble dem fra nettet er likevel sjelden noe alternativ, for da får ikke eierne av enheten tilgang til dem, da enhetene ofte kan være installert på et vanskelig tilgjengelig sted.
OPERATIVSYSTEMER OG PROGRAMVARE
Qbee skal gjøre det enkelt å sikre og administrere IoT-enheter. Også de gamle
Forutsetningen er at de kjører Linux.

Det er svært mange ulike IoT-enheter som kan administreres ved hjelp av Qbee. På bildet vises et lite utvalg. Foto: Harald Brombach
Les mer om:
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
