ARBEIDSLIV

TechnipFMC vil kutte 700 stillinger i Norge

– Alle anleggene og kontorene våre i Norge vil bli påvirket.

Illustrasjonsbilde av TechnipFMCs satellittkonsept iEPCI.
Illustrasjonsbilde av TechnipFMCs satellittkonsept iEPCI. Foto: TechnipFMC
4. mai 2020 - 20:01

Inntil 700 personer mister trolig jobben i oljeserviceselskapet TechnipFMC på grunn koronakrisen og lav oljepris.

Selskapet har virksomhet flere steder, men det er særlig i Kongsberg, Bergen og Lysaker at det meste av kuttet skal tas. Ved Spolbasen i Orkanger i Trøndelag og i Stavanger vil kuttene også merkes.

– Vi ser at aktiviteten i markedet blir betydelig lavere de neste årene – vi snakker om en nedgang på i overkant av 30 prosent, sier kommunikasjonsdirektør Lars Ole Bjørnsrud til E24.

Til sammen jobber rundt 3.100 personer i selskapet. Det er innkalt til allmøte tirsdag 5. mai.

Flere viktige prosjekter i Nordsjøen, Afrika, samt Equinors Bay du Nord-prosjekt utenfor kysten av Canada er satt på vent.

– Alle anleggene og kontorene våre i Norge vil bli påvirket. Nå skal vi gå i diskusjoner med fagforeningene om veien videre. Vi regner med å ha gjennomført nedbemanningen i løpet av august, sier Bjørnsrud.

Selskapet har virksomhet flere steder, men det er særlig i Kongsberg, Bergen og Lysaker at det meste av kuttet skal tas. Ved Spolbasen i Orkanger i Trøndelag og i Stavanger vil kuttene også merkes.

Nkom er ikke fornøyd med de mange tilfellene av uforsvarlig lagt fiberkabler som de så mens de jobbet med risiko- og sårbarhetsanalysen for Buskerud og Innlandet.
Les også

Nkom er lei slurv

Del
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Tekjobb
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Tekjobb
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra