Skype

Tiden renner igjen snart ut for klassisk Skype

Mener nok alvor denne gangen.

Snart må alle Skype 7-brukere oppgradere til en nyere klient dersom de fortsatt ønsker å bruke tjenesten.
Snart må alle Skype 7-brukere oppgradere til en nyere klient dersom de fortsatt ønsker å bruke tjenesten. Illustrasjon: Microsoft
Harald BrombachHarald Brombach– Journalist
1. okt. 2018 - 05:00

I begynnelsen av august utsatte Microsoft-eide Skype å kutte støtten for Skype 7, også kalt Skype Classic, etter først å ha kunngjort at denne støtten ville bli avviklet den 1. september. 

Men utsettelsen varer ikke evig. Nå er det klart at Skype 7 for pc-er vil slutte å fungere etter den 1. november. Dette skal dog skje i bølger over flere måneder, så noen vil nok kunne bruke den klassiske klienter i enda en god del uker.

På mobile enheter vil Skype 7-appene begynner den første kuttrunden den 15. november.

Dette går fram av et oppdatert blogginnlegg fra Skype

Selskapet anbefaler brukere som fortsatt benytter de gamle utgavene, å oppgradere til Skype 8 eller Microsoft Store-utgaven, som kalles for Skype 14. 

Samtidig, i et separat skriv fra Microsoft, lover selskapene at det lyttes til brukernes ønsker å behov. I skrivet er det listet en rekke forbedringer som det jobbes aktivt med i Skype 8, samt en del som kommer i neste rekke. 

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra