PERSONVERN

– Vi jobber faktisk med å se på en exit-strategi

En plan B er veldig krevende, fordi vi har gjort så store investeringer i en plattform vi trodde var trygg, sier seksjonsleder for strategi og innovasjon i Stortingets administrasjon, Frode Rein.

Stortingets administrasjon har hørt anbefalingen fra Datatilsynet og må vurdere en exit-strategi fra dagens amerikanskdominerte IT-leveranser, ifølge Frode Rein. Han er Stortingets seksjonsleder for strategi og innovasjon. 
Stortingets administrasjon har hørt anbefalingen fra Datatilsynet og må vurdere en exit-strategi fra dagens amerikanskdominerte IT-leveranser, ifølge Frode Rein. Han er Stortingets seksjonsleder for strategi og innovasjon.  Foto: Oskar Hope-Paulsrud
Gi bort artikkelen
2 Kommentarer
12. mai 2025 - 05:00
Gi bort artikkelen
Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.