Resultaterfinans

Yahoo kjøper ikke Skype, men konkurrent

Stadig flere kaster seg inn i konkurransen med Skype for å få sin del av IP-telefoni-markedet.

15. juni 2005 - 08:52

Til tross for at mange programmer lenge har tilbudt en mulighet for å samtaler, har Skype blitt en ekstrem suksess. Men slikt tiltrekker seg raskt konkurrenter.

Her i Norge har selskaper som Phonzo lansert alternativer og nå girer Internett-giganten Yahoo også opp. Det gikk i går rykter om at Yahoo skulle kjøpe Skype, men det viste seg å være feil.

Lekkasjene hadde dog rett om Yahoo og oppkjøp, men Yahoo har kjøpt IP-telefoni-veteranen Dialpad Communications. Selskapet tilbyr brukere å ringe ubegrenset fra PCer til vanlige telefoner for 12 dollar måneden.

Yahoo oppgraderer også sin lynmeldingsklient slik at det skal bli enklere å for brukere å prate sammen.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.
Se flere jobber
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Les mer
Tre jobbtilbud 10 måneder før masteravslutning!
Få annonsen din her og nå frem til de beste kandidatene
Lag en bedriftsprofil
En tjeneste fra