Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
13:43:25

Nyhetsstudio

SisteMest lest
13. des. 2024, 14:57 - Redaksjonen

Apple vraker Broadcom, lager WiFi-brikker selv

Apple kan være klare til å ta i bruk egne Bluetooth- og Wi-Fi-brikker i 2025, noe som vil være et betydelig slag for dagens leverandør Broadcom, skriver Mobile World Live.

Den interne brikken, kalt Proxima, er planlagt å bli brukt i oppdaterte versjoner av Apples TV-set-top-boks og HomePod mini smart-høyttaler tidlig i 2025. Senere samme år skal den introduseres i iPhone, mens iPad og Mac vil følge etter i 2026.

Broadcom vil imidlertid fortsatt levere RF-filtre for modemer til Apple. Nyhetsmediet Bloomberg rapporterte at Apple står for rundt 20 prosent av Broadcoms inntekter.

Denne utviklingen er en del av Apples større strategi for å redusere avhengigheten av eksterne produsenter. Apple hevder at deres egenutviklede brikker gir bedre ytelse og raskere innovasjon i produktene deres.

Den nye brikken vil være separat fra iPhone-modemene, som fortsatt leveres av Qualcomm.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Annonser
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS