Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
16:35:54

Nyhetsstudio

SisteMest lest
01. feb. 2024, 16:02 - Redaksjonen

Nå får alle Gemini Pro-modellen i Google Bard

I desember lanserte Google at språkmodellen Gemini Pro kom til søkegigantens generative-KI-chat Bard i USA. Nå slippes modellen globalt. Det opplyser Google i et blogginnlegg.

I tilegg til en ny og bedre språkmodell kommer også funksjonalitet som lar deg dobbeltsjekke informasjonen som Bard genererer. Dobbeltsjekk funksjonen evaluerer innholdet i den genererte teksten opp mot innhold på internett, og gir brukerne mulighet til å se lenker som gir mer informasjon.

Språkmodellen Gemini Pro blir også brukt i Samsungs nyeste telefoner sin Galaxy AI-funksjon, og Imagen blir brukt av både Samsung og Google i sine bildeapplikasjoner for redigering av bilder på mobilen.

For amerikanske brukere får de enda mer funksjonalitet. Bard i USA gir nå brukere muligheten til å bruke Imagen, Googles bilde-modell til å generere bilder. Denne funksjonaliteten kommer ikke til Norge i nå.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Annonser
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS